Ana Sayfa Gündem 30 Nisan 2023 196 Görüntüleme

Ekrem İmamoğlu Akhisar ve Turgutlu’da Coşkulu Kalabalıklara Konuştu

İBB Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Manisa’nın Akhisar ve Turgutlu ilçelerinde coşkulu kalabalıklara konuştu. “Bir seçimi ‘darbe girişimi’ olarak ilan etmek, darbeciliğin ta kendisidir” diyen İmamoğlu, “Demokrasiyi anlamamaktır. 

Demokrasiye ihanet etmektir. Demokrasiye ihanet için uğraşanlar, ayağını denk alsın. İstanbul’u hatırlasın. Onlar kazanınca siyasi irade tecelli ediyor; diğeri kazanırsa onun ismi ‘darbe’ oluyor. Bu saçmalıklarla, bu ülkenin düzgün, namuslu, makul insanlarını kandırabileceklerini düşünüyorlar. Vatandaşın oy kullanarak darbe yapacağını düşünen insanların sahiden aklı kıt olduğunu düşünüyorum. Bunların aklından kimseye hayır gelmez. Bunların millete hürmeti da yok. Kimse bu aziz millete, 86 milyon insanımıza efendilik taslamasın” sözlerini kullandı.

Devleti, milletin evlatlarıyla yöneteceklerini vurgulayan İmamoğlu, “Hep birlikte çalışacağız. İktisada süratle istikrar ve inanç kazandıracağız. Herkes önünü görecek. Herkes hesabımı kitabını yapabilecek. Dünden bugüne iktisat savrulmayacak. İsraf nizamı bu ülkeden defolup gidecek, defolup gidecek! Size kelam; uygun biliyorum ki, 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve bizler, Allah şahittir, bir tek kuruşunuza zeval getirmeyeceğiz. Milletin cebini hortumlayanların hortumlarını, söküp atacağız. Bir kişi meskenine dönecek, 86 milyon, huzura ve refaha erecek. Her şey, vallahi de billahi de çok hoş olacak” formunda konuştu. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Manisa’nın Akhisar ve Turgutlu ilçelerinde coşkulu kalabalıklara konuştu. Akhisar’da Belediye Binası önündeki alanı, Turgutlu’da Atatürk Meydanı’nı dolduran vatandaşlar, İmamoğlu’na sevgi şovlarında bulundu. İmamoğlu’na Akhisar ve Turgutlu buluşmalarında; CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Akhisar Belediye Lideri Besim Dutlulu, Turgutlu Belediye Lideri Çetin Akın eşlik etti. Eşi Dr. Dilek İmamoğlu ile babası Hasan İmamoğlu da İmamoğlu’nu Akhisar ve Turgutlu’da yalnız bırakmadı. 

“SPORDA VE SİYASETTE DÜŞMANLIK OLMAZ”

Konuşmasının başında, Akhisarlı olan aerobik jimnastikte dünya şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı’yı anan İmamoğlu, “Ayşe Begüm kızınızın muvaffakiyetlerini alkışlıyorum. İnşallah onu Olimpiyat şampiyonu yapacağız. Sporu bilhassa açtım cümlelerimin başında. Spor, yalnızca kazanmak için yapılmaz. Gönüllere girmek için yapılır. Ben birinci ilçe belediye lideri olduğumda ‘En çok ne istersin’ dediler. Artık 450 bin nüfusu oldu, o vakit 250 bindi Beylikdüzü nüfusu. ‘Allah kalbimi biliyor, her şeyden çok bu ilçede oturan 250 bin insanın gönlüne girmek isterim’ demiştim, ‘Oy versin vermesin.’ Onun için spor, yalnızca şampiyonluk değildir. Gönüllere girme problemidir. Sporda ve siyasette, düşmanlık olmaz. Rakibe ‘düşman’ denilmez. Düşman üzere davranılmaz. ‘Düşmanlar’ hiç denilmez. Yalnızca ve yalnızca rakip olurlar. Çıkar, yarışırsın ya yener ya da yenilirsin. Ha ben bunlara karşı hiç kaybetmedim. Onu söyleyeyim bu ortada. Lakin yenilirsen de rakibini tebrik edersin. Yoluna devam edersin. Siyaset bu, spor üzere centilmence kurallara uygun yapmak gerekir” dedi. 

“86 MİLYON İNSANIMIZI DARBECİ İLAN ETMEK TAM BİR AKILSIZLIKTIR”

İmamoğlu’nun konuşmasını başka satır başları da şöyle oldu: 

“Size İstanbul’dan 16 milyon insanın selamını getirdim. 14 Mayıs’a az kaldı. Takvime bakmaya gerek yok. İktidardakilerin söylediklerine bakın, seçime ne kadar az kaldığını anlarız. Bunların kimyası bozuldu. Seçimi kaybettiklerini anladılar. Ağızlarından çıkanı kulakları duymaz oldu. Neymiş? 14 Mayıs seçimleri siyasi darbe girişimiymiş. Bak, bak, bak, bak, bak! Bunlar, demokrasi nedir unuttular. Hatırlatacağız onlara demokrasiyi. Millet iradesi nedir, unuttular. Ülkeyi kendilerinin, babalarının tapulu malı zannediyorlar. Devleti kendi şirketleri zannediyorlar. 14 Mayıs’ta güle oynaya, kardeşçe oy kullanacak 86 milyon insanımızı darbeci ilan etmek tam bir akılsızlıktır. Bunların dediğine nazaran; 14 Mayıs’ta sandıkları açacağız. Milletin verdiği oylara bakacağız; darbe olmuş mu, olmamış mı? Nasıl anlayacağız? Cumhur İttifakı kazanırsa, sorun yok. O denli diyorlar. Lakin ulusal irade tecelli ettiği anda, Millet İttifakı kazanırsa, o vakit darbe var. Bak, bak, bak, bak!”

“ONLAR KAZANINCA SİYASİ İRADE TECELLİ EDİYOR; DİĞERİ KAZANIRSA ONUN İSMİ ‘DARBE’ OLUYOR”

“Seçim günü oy kullanan milyonlarca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bu formda itham edilemez. Bu akıl değil, bu ahlak değil. Bu türlü siyaset olmaz. Bu türlü seçim olmaz. Bu türlü vatanseverlik olmaz. Onlar kazanınca siyasi irade tecelli ediyor; diğeri kazanırsa onun ismi ‘darbe’ oluyor. Bu saçmalıklarla, bu ülkenin düzgün, namuslu, makul insanlarını kandırabileceklerini düşünüyorlar. Bunların millete hürmeti da yok. Bunların kendilerinden diğer düşündükleri hiç kimse yok. Yalnızca kendilerini düşünüyorlar. Vatandaşın oy kullanarak darbe yapacağını düşünen insanların nitekim aklı kıt olduğunu düşünüyorum. Bunların aklından kimseye hayır gelmez. Esasen gelmedi. Siyaset savaş değil. Siyaseti ölüm-kalım üzere göstermeye kalkanlar, milletin iradesinden korkanlardır. Siyasetin o tarafına bakanlar kaygı büyüyünce -şu an biraz endişeleri büyüdü- insan ne yaptığını ne dediğini bilmez hale gelir. Sapla samanı karıştırır. Bunlar da o hale geldiler.”

“BUNLARI UYGUN TANIYIN”

“Hatırlayın; 31 Mart 2019’dan sonra da birebirini İstanbul’da bize yapmaya kalktılar. Hatta bir adım ileri gittiler. Seçimi iptal ettiler. Hatta, evvel ‘Bir oyla bile seçim kazanılır’ dediler, sonra ‘Sen 13 bin oyla seçimi kazanacağını mı zannediyorsun’ dediler? Millete bu biçimde çıkıp konuştular. Ne yaptı millet? Şöyle okkalı bir 806 bin oyluk demokrasi tokadı atıverdi. Hatırlayın, niye iptal ettiler? Tıpkı zarfa atılan üç oya ‘gerçek’ dediler, bir oya ‘sahte’ dediler. Bunu milletin gözünün içine baka baka utanmadan söylediler. Artık ne demek istiyorlar? Kimi vatandaşların oyu şayet onlara gidiyorsa, milletin iradesi; kimi vatandaşların oyu, Millet İttifak’ına gidiyorsa o ‘siyasi darbe.’ Bunları yeterli tanıyın. 14 Mayıs’ta bu ülkenin dört bir yanındaki eşit, onurlu ve saygın vatandaş, çok kolay bir şey yapacak. Beş yıl müddetle kendine hizmet edecek, hizmetkarını belirleyecek. Devletin işi, hizmet değil mi? Devletin işi hizmet. Kime? Bunlara nazaran bir avuç beşere. Bize nazaran, size, millete hizmet.”

“MİLLET SİZİ TIPIŞ TIPIŞ MESKENİNİZE YOLLAYACAK”

“Siyasetçiler, yöneticiler milletin hizmetkarıdır. O denli değil mi? Millet artık sizin hizmetinizden ey iktidar, ey hükümet, mutlu değil. Millet kararlı. Millet sizi tıpış tıpış konutunuza yollayacak. Olay bundan ibaret. Millet ne istiyor? Millet emniyetli, iş bilen, ahlaklı, ehliyetli yeni hizmetkarlar istiyor. Millet, ‘Benim meselelerimi bu ehliyetli, büyük takımıyla lakin Millet İttifakı çözer’ diyor. Bunu buradan ilan ediyoruz. Göreceksiniz; biz de gelip çözeceğiz sizin her kaygınıza derman olmak için. Sizler şahit olun. Biz, milletimizin gözünün içine, Ata’mın gözü üzere bakmazsak namerdim. İşte bugün savaş tamtamları çalmaya uğraş eden beyefendiler var. Kelamım ona ismi bakan vesaire. Hazmedeceksin kardeşim, hazmedeceksin. Konutuna gidip, ‘Ben nerede kusur yaptım’ diye aynaya bakacaksın. Kendine soracaksın. Gidin konutunuza, biraz da eşlerinize hizmet edin. Güle güle, güle güle; milletin sizden beklediği hizmet, artık bundan ibaret. Nokta. Bir seçimi ‘darbe girişimi’ olarak ilan etmek, darbeciliğin ta kendisidir. Demokrasiyi anlamamaktır. Demokrasiye ihanet etmektir. Buradan söylüyorum: Demokrasiye ihanet için uğraşanlar, ayağını denk alsın. İstanbul’u hatırlasın. Kimse bu aziz millete, 86 milyon insanımıza efendilik taslamasın. Bu hükümet, bu bakanlar istediği kadar seçimi bir savaşmış, bir darbeymiş üzere göstermeye kalksın.”

“TEK BİLDİKLERİ BU: BÖL, PARÇALA, YÖNET”

“Bu hoş ülkeyi, bu aziz milleti ayrıştırmaya başından beri doyamadılar. Bunların tek sloganı var: ‘Ayrışa ayrışa kazanacağız’ diyorlar. Tek bildikleri bu: Böl, parçala, yönet. Bunların yapmak istediği, ‘Millet ayrışsın, büyük parçayı ben alırım, koltuğumu korurum’ anlayışı. Tek düşündükleri bu. 14 Mayıs’ta millet hepsini değiştirecek, tam aykırısı bir slogan atacak: ‘Birleşe birleşe kazanacağız’ diyecek. Kendine hizmet edecek kadroyu seçecek. Öbür hiçbir şey yapmayacak. Sizin hizmetinizden şad olmadığı için de ne yapacağız? Bunların tıpış tıpış konutlarına yollayacağız. ‘Yeter kelam milletindir’ diyecek vatandaş. Zira bu aziz millet, kendisine hizmet edecek, sağlam, yetenekli, ahlaklı ve yeni bir hükümet istiyor. Millet, ‘Benim sıkıntılarımı fakat Millet İttifakı çözer’ diyor. Milletin iradesi bu olduğunda, biz de idareye gelip bu hükümeti yönetenlere, Cumhurbaşkanı’na diyeceğiz ki, ‘Sayın bakanlar, sayın Cumhurbaşkanı; 14 Mayıs’tan sonra ülke güçsüz kalır diye düşünmeyin. Gidersiniz konutunuza, eşlerinize hizmet edersiniz’ diyeceğiz onlara. Meskenlerine yollayacağız. Milletin sizden tek beklediği bu olacak. Gidin meskeninize, biraz mesken işine yardımcı olun. Tahminen milletin halinden anlarlar. Pek ümitli değilim fakat o denli yapacağız, konutlarına yollayacağız onları.”

“BİRİNCİ CİNSTE İŞİ BİTİRECEĞİZ”

“Size bir şey söyleyeyim mi? Ortamızda kalsın; 14 Mayıs’ta birebiri olacak. Biz daima ne dedik? Birleşe birleşe kazanacağız. Bu milleti barıştıracağız. 86 milyon insanı birbirinden ayıran, uzaklaştıran, savuran, ‘Bana oy verenlere abat, bana oy vermeyenler bertaraf olsun’ diyenlerin periyodu bitti. Biz diyoruz ki, ‘Bu seçimi bir parti kazanmayacak. Bu seçimi 86 milyon milletimiz kazanacak.’ Zira biz, demokrasiye inanıyoruz. Zira biz, bu milletin her evladına birebir gözle bakıyoruz. Burada gençlerimiz ‘Dokuzuncu ok benim’ diyor. İşte ‘Dokuzuncu ok benim’ diyen gençlere, biz bu memleketin evlatları olarak bakıyoruz. Bir avuç insanın evladına değil, 86 milyon insanın evladına hizmet etmek için geliyoruz. Millet ittifakı, Türkiye’de siyaseti değiştirdi. Siyasete iş birliğini, el birliğini, gönül birliğini ve dayanışmayı getirdi. 15 Mayıs’ta, işte bu anlayış iktidar olacak. Bundan sonra iktidarın ismi, milletin iktidarı olacak. 86 milyon insanın iktidarı, ortak aklı, ortak hislerin ve ortak maksatların iktidarı olacak. Oylarımızı son limitine kadar Millet İttifakı’na vereceğiz. Birinci çeşitte işi bitireceğiz. İnşallah. Cumhurbaşkanımız, 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olacak.”

“86 MİLYONA HİZMET ETMEK İÇİN GELİYORUZ”

“15 Mayıs sabahında, yeni ve hoş bir ülkeye uyanacağız. Devlet artık her şeye adalet gözlüğüyle bakacak. Beşere saygılı, merhametli, vicdanlı bir devletimiz olacak. Liyakatli, yetenekli, iş bilen, tahlil üreten bir hükümetimiz olacak, gece-gündüz çalışacak. Size kelam, gece-gündüz çalışacağız. İnşallah bu ülkenin sıkıntılarını kökünden çözeceğiz. Türkiye’nin meselelerini biz çözeriz. Zira biz, kimseyi zenginleştirmek için gelmiyoruz. Biz, 86 milyona hizmet etmek için geliyoruz. En doğusundan en batısına, en kuzeyinden en güneyine; ekonomiyi, eğitimi, sıhhati, dış politikayı çok yeterli bilen sayısız isimler var içimizde. Biz, Özgür Liderimle yıllardır bir yol arkadaşlığı yapıyoruz. Ben, onun işine olan tutkusuna saygılıyım, o benim işime. Bizim üzere bu ittifakın içinde çok hoş beşerler. Biz, çok hoş işler yapacağız. Bizim takımımızda kim var biliyor musunuz bizim dışımızda? Siz varsınız, milletin evlatları var. Milletin liyakatli evlatları var. Bakın göreceksiniz, daima birlikte çalışacağız. İktisada süratle istikrar ve inanç kazandıracağız. Herkes önünü görecek. Herkes hesabımı kitabını yapabilecek. Dünden bugüne iktisat savrulmayacak. İsraf nizamı bu ülkeden defolup gidecek, defolup gidecek. Size kelam; düzgün biliyorum ki 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve bizler, Allah şahittir, bir tek kuruşunuza zeval getirmeyeceğiz. Milletin cebini hortumlayanların hortumlarını, söküp atacağız. İnşallah Türkiye, sağlıklı büyüme ve toplumsal kalkınma yoluna girecek. Süratle refaha kavuşacak. Benim anneciğim biz bu problemleri çözebilecek insanlarız. Yanlış yapar isek, yüzü kızaracak evlatlarız.”

“TARIMA, ETRAFA, BEŞERE ZİYAN VERMEYECEĞİZ”

“Tek tek kentlerin bütün meselelerine eğileceğiz. Akhisar’ın, Turgutlu’nun sıkıntılarına, oturacağız Besim ve Çetin liderimle birlikte tahlil bulacağız. Sizlerle oturacağız, sizlerle konuşacağız. Şu meydana geleceğiz. Tarım alanlarının imara açılmasını engelleyeceğiz. Çiftçilerimize birebir dayanak vereceğiz. Tarım yağmalarının önündeki bütün o yağmalarını yapan insanların önünü keseceğiz. Bilhassa eserinizin hak ettiği bedelden satılmasını sağlayacağız. Madenlere, jeotermal güce muhtaçlığımız var lakin bu gereksinimi planlı, prensipli, dünya ölçeğinde kurallara uygun bir biçimde sağlayacağız. Tarıma, etrafa, beşere ziyan vermeyeceğiz. İstikrarlı, adaletli, şeffaf siyasetlerle ilerleyeceğiz. Biz ne yapıyorsak, onu vatandaşımız görecek. Biz, milletin işiyle uğraşan insanlarız. Allah aşkına sizden zımnî bir şeyimiz olabilir mi? Olmaz, olmamalı. Gelişmiş dünya, tarımla sanayi ortasında nasıl bir istikrar kurmuşsa, tarımla sanayii nasıl ilişkilendirmişse, daha uygununu buralarda inşa edeceğiz. Güç kaynaklarını ve çevreyi nasıl koruyarak yönetmişse, o denli yöneteceğiz, biz de yapacağız.”

“SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU’YLA EN ÇOK ZELZELESİ KONUŞUYORUZ”

“13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’yla en çok bu mevzuyu konuşuyoruz. En çok kentleri güçlendirmeyi, zelzeleye güçlü hale gelmesini konuşuyoruz. Bir dakikada on binlerce canımızı kaybettik. Kentlerimizin bir daha bu türlü bir şey yaşamasını istemiyoruz. Bize onlarca yıl kaybettirdiler. Kentlerimizin gelişmesinden, ulaşımından birçok bahse kadar, Türkiye’nin bütün kentlerini dünyanın üst düzey çağdaş şehircilik seviyesine ulaştıracağız. Size kelam veriyoruz. Hiç kaygınız olmasın. Bir kentte sarsıntıya nasıl hazırlanılır, kentsel dönüşüm en süratli nasıl yapılır; biz âlâ biliriz. Yıllardır bu mevzuda Türkiye’nin en tecrübeli insanlarıyla çalıştık. Daha dün İstanbul’da 253 konutluk bir kentsel dönüşüm sürecini tamamladık, tapularını dağıttık. Bugün, bu sabah, kentsel dönüşüm konusunda İstanbul’un en değerli projelerinden birinin temelini attık. İnsanlarımızın inançlı konutlarda yaşadığında nasıl keyifli olduklarını biliyoruz. Can korkusu olmadan, sağlam konutunda huzurla yaşamanın kıymeti değer biçilmezdir. Biz kentsel dönüşümü bir rant aracı değil, bir çıkar elde etme aracı değil, muhakkak insanlarımızın inanç içinde yaşaması gereken bir sorumluluk olarak görüyoruz. 6 Şubat’ı hiç unutmayacağız, unutturmayacağız. Bütün Akhisar’a, bütün Manisa’ya hepinizin huzurunda kelam veriyorum.”

“DEVLET İDARESİ, YALANCI PEHLİVANLIK YAPMAYA GELMEZ”

“Devlet, gücünü vatandaşa göstermek için değil, krizlere, afetlere ve sıkıntılara karşı güçlü olacak. Devlet, vatandaşına vicdanını gösterir, ahlakını gösterir, faziletini gösterir, şefkatini gösterir. Vatandaşını asla ezmez. Devlet idaresi, yalancı pehlivanlık yapmaya gelmez. Dünyaya meydan okuyacaksın. Ekonomin güçlü ve istikrarlı olacak. Vatandaşın geliri bol, geleceği inançta olacak. Bir-iki muvaffakiyet numunesi gösterip artıp, atıp tutmakla dünyada güçlü devlet olunmaz. Dünya, öteki bir dünya artık. Milleti, devletiyle bütünleştirmeden güçlü devlet olunamaz. Yörük Mehmet’in memleketi Turgutlu, kimin yalancı pehlivan, kimin gerçek pehlivan olduğunu çok uygun anlar. O denli değil mi? Biz artık bu sürecin sonuna yaklaşıyoruz. 14 Mayıs’ta krizleri, afetleri, bu milletin bütün kederlerini tuş etmeye geliyoruz. Devleti süratlice toparlamaya geliyoruz. Devletimizi tekrar kurumları güçlü, kuralları olan, kanunları güçlü bir devlet haline getireceğiz. Hesap verebilir bir devlet olacak devletimiz. Devlet yönetiminin her sürecini denetlenebilir kılacağız. Kamu yönetimini gösterişten ve şatafattan uzak tutacağız. Meclisi, eski gücü ve prestijine kavuşturacağız. ‘Egemenlik kayıtsız kuralsız milletindir’ yazan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni eski gücüne kavuşturacağız. Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız. Fırsatlarda eşit, imkanlarda adil bir toplum olacağız. Kimsenin hayat pahalılığı karşısında ezilmesine müsaade vermeyeceğiz. Bu ülkeye yıllarca emek vermiş emeklilerine, özel hizmetler yapacağız. Cumhurbaşkanımız ne dedi? Emekliye önümüzdeki Kurban Bayramı’nda 15 bin lira vereceğiz. Konut ve kira fiyatlarını normalleştireceğiz. Öğrencilerin barınma ve burs meselesini biz çözeceğiz.”

“BİRLEŞE BİRLEŞE YÖNETECEĞİZ”

“İnsanların hayata tutunabilmesi lazım. Ve bunun için çok çalışmamız lazım. En süratli biçimiyle, insanlarımızın her türlü muhtaçlıklarını karşılamamız lazım. Bahsettiğim problemlerin tamamı bu sorunlardır. Biz, sizin her sıkıntınızın yanınızda olacağız. Hiçbir safhasında asla ve asla rant sıkıntısını gündemimize koymadan, milletini düşünen bir idare olarak başa geliyoruz. 14 Mayıs’tan sonra, işte bu anlayışla Akhisar’ı, Manisa’nın bütün ilçelerini geliştirmeye geliyoruz. Türkiye’nin her noktasını, inşallah yeni hükümetimizle, 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’yla temel atmalara, açılışlara, memleketin tarımını, endüstrisini ayağa kaldırmaya, işsizliği yok etmeye geliyoruz. Bu ülkede herkes keyifli olacak. Bu ülkede herkes huzurlu olacak. Bu ülkede herkes güçlü binalarda, kentlerde huzur içinde yaşayacak. Millet İttifakı’nın iş yapmaktan, tahlil üretmekten öbür hiçbir maksadı yok. Biz bu ülkede hak, hukuk ve adaletin hakim olmasını istiyoruz. İşte bu kadar. ‘Birleşe birleşe kazanacağız’ diyoruz ya; biz tıpkı vakitte birleşe birleşe yöneteceğiz. Milletin hükümeti, milletin en liyakatli takımlarından oluşacak. Benim sevgili dostum Özgür Özel Liderimle yan yana durduğumuzda o gördüğünüz fotoğrafı çok büyüteceğiz. İktidarı, milletle paylaşacağız. Herkes bu ülkenin sahibi olduğunu hissedecek. 14 Mayıs’ı şöyle tarifliyoruz: Bir kişi konutuna dönecek, 86 milyon huzura ve refaha erecek. İşte bu kadar. Şu parti, bu parti değil, milletin vicdanı galip gelecek. Size bir şey daha diyeyim mi Sevgili Akhisarlılar? Her şey vallahi de billahi de çok hoş olacak.”

ÖZEL: “ARTIK PROBLEMLERİN HER BİRİSİNİ ÇÖZMEK İÇİN VARIZ”

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel de iki ilçede yaptığı konuşmalarda şunları söyledi: 

“Biz, siz bu meydanda çok buluştuk, çok konuştuk. Bu meydanda sizin kaygınızı, tasanızı çok lisana getirdik. Artık badireleri lisana getirmek için değil, zeytincinin talebini haykırmak için değil, köylünün meselesini, esnafın sıkıntısını, emeklinin meselesini konuşmak için değil, artık her birisini teker teker çözmek için varız, çözmek için varız. Bundan sonra Cumhurbaşkanı Yardımcılarımız, Millet İttifakı partilerinin sayın genel liderleri, meseleleri çözmek için uğraşacaklar. Bunun için geldik buraya. Kim çözecek bu problemleri? Elbette vekillerimiz olacak. Beş ittifak ortağı partimizin genel liderleri, cumhurbaşkanı yardımcıları olacak. Ve iki evladımız; sağ tarafta Mansur Yavaş, sol tarafta Ekrem İmamoğlu olacak. Pazartesi günü hem Ekrem Lider hem Mansur Liderle birlikte, Manisa’da Cumhuriyet Meydanı’nda bir kucaklaşmaya gidiyoruz. O kucaklaşmada hepimiz varız. Hepiniz varsınız. Ve partimizin Genel Lideri, 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu var. Artık sizden Ekrem İmamoğlu’na Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak, Mansur Yavaş’a Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak, Meral Akşener’e Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak, bütün ittifak partilerimizin başkanlarını Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak ve Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı olarak dayanak istiyorum. Onları size, sizi de Allah’a emanet ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

instagram takipçi satın al
hack forum hack forumu gaziantep escort bayan gaziantep escort hacker sitesi
tokat escort muğla escort fethiye escort göcek escort hack forumbabilbet babilbet giriş bahis forum bahis forumu fethiye escort casino siteleri deneme bonusu veren siteler
hack forum